HABERLER

Hakkari'de Kamu Personeline Kamu İhale Mevzuatı ve Uygulamaları Eğitimi
Hakkari’de çeşitli kurumlarda görev yapan kamu personeline yönelik Kamu İhale Mevzuatı ve Uygulamaları Eğitimi düzenlendi.
 
Hakkari Valiliği İl Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) 2019 yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen proje kapsamında kentteki kamu personeline yönelik olarak Kamu İhale Mevzuatı ve Uygulamaları hakkında bilgiler verildi.
 
Hakkari Valiliği Konferans Salonunda verilen bilgilendirme eğitimlerine 50 kamu personeli katıldı.
 
Mali Hizmetler Uzmanı Murat Karasu’nun verdiği eğitimlerde Kamu İhale Mevzuatı ve Uygulamaları hakkında detaylar anlatılırken uygulanacak esas ve usuller hakkında katılımcılar bilgilendirildi.
 
Verilen eğitimler hakkında bilgi veren Hakkari Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü ve İl Proje Koordinasyon Merkezi Müdürü Murat Koca, seminere katılan personelin alacağı eğitimin mevzuatın iyi bilinmesi ve uygulamadaki hataların ortadan kaldırılması için önem arz ettiğini belirterek “Kamu İhale Mevzuatı ve Uygulamaları Eğitimimizi Hakkari İl Koordinasyon Merkezi ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) işbirliği ile gerçekleştiriyoruz. Burada farklı kurumlarda görev yapan kamu personelimize 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu, 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu ve bağlantılı diğer mevzuat hükümleri ve uygulamaları, muhasebeleştirme ve satın alma kuralları hakkında bilgiler veriyoruz. Verdiğimiz eğitimler 5 gün boyunca devam edecek.” dedi.

Kaynak: Hakkari İl Sesi Gazetesi

09.07.2019 Salı