Koton yetkilileri, DAKA işbirliği ile Van’daki tekstil ve hazır-giyim imalatçılarını ziyaret ettiler

Koton Mağazacılık Tekstil ve Sanayi Ticaret A.Ş firma yetkilileri DAKA işbirliği ile 22-23 Kasım tarihlerinde Van’daki tekstil ve hazır-giyim imalatçılarını ziyaret ettiler. İki günlük program çerçevesinde; ilgili firma yetkilileri, DAKA uzmanları eşliğinde Van Tekstilkent ve Van merkezinde yer alan on beşi aşkın tekstil firmasını ziyaret ederek üretici firmalarla görüşmeler gerçekleştirdiler.

Ziyaretlerin sonunda üretici firmaların üretim kapasitesini ve kalitesini yerinde görme fırsatı yakaladıklarını, bazı firmalarla sözleşme imzalama aşamasına gelindiğini belirten şirket yetkilileri, Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında kurulan Van Tekstilkent ile Van’da önemli bir kümelenmenin sağlandığını, yakın gelecekte sahip olduğu potansiyel ile Van İlinin Doğu Anadolu’da hem tekstil ve hazır-giyim imalatçıları hem de mağaza zincirleri açısından önemli bir merkez olacağını açıkladılar.  Üretici firmalar da aracı firmalar yerine, global mağaza zincirlerine sahip şirket yetkilileri ile doğrudan görüşme ve işbirliği imkanı yakaladıklarından ötürü memnuniyetlerini ilettiler.

24.11.2017 Cuma

 
Adres: Şerefiye Mah. Cumhuriyet Cad. 943. Sok. No:1 65140 İpekyolu / VAN Tel : (0432) 485 10 15 Fax : (0432) 215 65 54 Kep: doguanadolukalkinmaajansi@hs02.kep.tr
Bu sitede yayınlanan her türlü bilgi ve belge Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından sağlanmıştır. Tüm hakları saklıdır.