Van Heyeti Ankara Lojistik Üssü'nde İncelemelerde Bulundu

 Doğu Anadolu Bölgesi’nin kalkınmasına önemli ölçüde katkıda bulunması öngörülen ‘Van Lojistik Üssü’ projesini hayata geçirmek üzere somut adımlar atılmaya başlandı.
 
        Çeşitli toplantılara katılmak üzere Ankara’da bulunan Vali İbrahim Taşyapan, bu amaçla Van Milletvekili Beşir Atalay, 23. Dönem Van Milletvekili İkram Dinçer, DAKA Genel Sekreter Vekili Halil İbrahim Güray, Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Van Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Bozkurt, Van Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Enver Memduhoğlu ve Van’dan bazı STK temsilcileri ile birlikte, kuruluşunda Sayın Beşir Atalay'ın da katkısı bulunan Ankara Kahramankazan ilçesindeki "Ankara Lojistik Üssü"nde inceleme gezisi gerçekleştirdi. Heyet, lojistik üssünde ilk olarak Ankara Lojistik Üssü Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Gündüz ve Başkan Yardımcısı Hakan Bezginli ile bir toplantı gerçekleştirdi.
 
        Ankara Lojistik Üssü’nün kuruluş aşaması ile yönetim modeli hakkında bilgilerin alındığı ve Van’a kurulması planlanan lojistik üssünün alt ve üst yapı çalışmaları hakkında fikir alışverişlerinin yapıldığı toplantının ardından Vali Taşyapan ve beraberindeki heyet, 700 bin metrekare alan içerisinde akıllı bina konseptiyle inşa edilen, 4 blok ve 260 modüler ofisten oluşan merkezi gezerek, ofisler, depolar, garajlar ve sosyal alanlarda incelemelerde bulundu ve üs yöneticilerinden bilgiler aldı. 

03.05.2017 Çarşamba

 
Adres: Şerefiye Mah. Cumhuriyet Cad. 943. Sok. No:1 65140 İpekyolu / VAN Tel : (0432) 485 10 15 Fax : (0432) 215 65 54 Kep: doguanadolukalkinmaajansi@hs02.kep.tr
Bu sitede yayınlanan her türlü bilgi ve belge Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından sağlanmıştır. Tüm hakları saklıdır.