HABERLER

DAKA Proje Uygulama Eğitimlerini başlattı
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) geçen haftalarda 3 mali destek programı kapsamında sözleşme süreçlerini tamamladığı proje yararlanıcılarıyla uygulama eğitimlerine başladı.
 
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Van hizmet binası toplantı salonunda eğitimlerin açılış konuşmasını yapan DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci sözlerine tüm yararlanıcılarını tebrik ederek ve projelerin uygulama sürecinde sıkı takipte olacağının altını çizerek başladı. Demirci, “Çok iyi proje başvuruları aldık ve bu projelerin istihdamla, ekonomik büyümeyle ve refahla neticeleneceğine inanıyoruz. İzleme ve Değerlendirme Birimi’ndeki uzman arkadaşlarımız size her türlü desteği sağlayacaklar, ancak prensiplerinden hiç taviz vermeyecekler” dedi. Projelerdeki görünürlük faaliyetlerine de değinen Demirci, standartlara uygun uygulamaların kurumun ve projenin bilinirliğini artıracağını ifade etti.
 
Daha önceki mali destek programlarında destek hak almaya hak kazanmış bir yararlanıcı “Sondaj borusu üretimi yapıyorum. DAKA desteğiyle pazarımı Akhisar’a, Dilovası’na kadar genişlettim. DAKA tarafından destekleniyor olmak işletmelere bir prestij kazandırıyor. İşsize iş vermek hepimizin görevi, Allah yardımcımız olsun” dedi.
 
Eğitimlerin içeriğiyle ilgili kısa bir bilgilendirme yapan İzleme ve Değerlendirme Birimi Başkanı Ömer Arvasi,”Proje uygulama sürecinin, görünürlük faaliyetlerinin, kalkınma ajansları yönetim sisteminin, satın alma usullerinin ve ihale dosyası hazırlamanın ayrıntılarına değinilecek. Sorularınızı ilgili arkadaşlarımıza yöneltmekten çekinmeyiniz” dedi.
 
Eğitimlerin, eş zamanlı olarak 9 Şubat’ta Muş ve Tatvan’da, 11 Şubat’ta ise Hakkari ve Yüksekova’da devam edeceği belirtildi.

Eğitimlerde kullanılan sunumları indirmek için tıklayınız


04.02.2016 Perşembe