Avrupa Komisyonu İstihdam, Sosyal İşler ve İçerme Genel Müdürlüğü Yeni Teklif Çağrısı

Avrupa Komisyonu İstihdMachine cogs with EU flagam, Sosyal İşler ve İçerme Genel Müdürlüğü yıllık çalışma programı kapsamında "Endüstri İlişkileri Alanında Uzmanlığın Geliştirilmesi" konulu teklif çağrısı yayımlanmıştır. Teklif çağrısında, farklı düzeyler ve bölgelerde toplu sözleşmenin koordinasyonunun etkileri ve aşağıdaki hususlar bağlamında endüstri ilişkilerinin rolü ve katkısına yönelik projeler desteklenecektir:
  • -Avrupa Dönemi (European Semester) ile Ekonomik ve Parasal Birlik (Economic and Monetary Union),
  • -Ekonomik büyüme ve rekabet edebilirlik; sosyal içerme ve sosyal adalet; iş yaratma ve iş kalitesi yönünden ekonomik ve sosyal çıktılara ulaşma,
  • -Avrupa Sosyal Haklar Sütununda belirlenen sosyo-ekonomik ve  istihdama ilişkin zorluklar,
  • -Dijitalleşme, küreselleşme, demografik değişimler, iklim değişikliği ve yapay zeka dahil olmak üzere teknolojik değişimler sebebiyle ortaya çıkan büyük çaplı güçlükler ve fırsatlar.
Toplam bütçesi 4,2 milyon avro olan teklif çağrısı kapsamında, ülkemizden endüstri ilişkileri alanında faaliyet gösteren ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar (üniversiteler ve araştırma enstitüleri dahil), sosyal taraflar ve sosyal diyalog alanında çalışan kamu otoriteleri eş-başvuru sahibi olabilmektedir. 

 Son başvuru tarihi 15 Haziran 2018

 Detaylı bilgi için tıklayınız

31.05.2018 Perşembe

 
Adres: Şerefiye Mah. Cumhuriyet Cad. 943. Sok. No:1 65140 İpekyolu / VAN Tel : (0432) 485 10 15 Fax : (0432) 215 65 54 Kep: doguanadolukalkinmaajansi@hs02.kep.tr
Bu sitede yayınlanan her türlü bilgi ve belge Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından sağlanmıştır. Tüm hakları saklıdır.