Van İŞGEM yeni girişimci başvuruları alıyor!

Van İŞGEM Büyüyor Projesi”, Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında geliştirilen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA-Instrument for Pre Accession)’nın, Rekabetçi Sektörler Programı çerçevesinde gerçekleştiriliyor.

Program bölgeler arasındaki ekonomik ve sosyal farklılıkları azaltmayı, Türkiye ekonomisinin rekabet gücünü artırarak AB ekonomisiyle entegrasyon süreci hızlandırılmasını amaçlanıyor. Rekabetçi Sektörler Programı T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından yürütülüyor.

Van İŞGEM Büyüyor Projesi” Van ilinin ekonomik gelişimi açısından önemli bir yatırım olup; Proje kapsamında yapılan 30 yeni Modern İşyeri alt yapısı hazır halde yeni girişimcilerin hizmetine sunulmaya başlıyor.

2005 yılından beri kurulan Van İŞGEM Van ilinde yapılacak girişimleri arttırmak için tüm girişimcilere desteğini arttırarak devam ettirmektedir.

30 yeni işyerinde yer alacak olan girişimcilere; Van İŞGEM Yönetimi tarafından teknik altyapı, ar-ge, dış ticaret, satış ve pazarlama, işletme yönetimi, finans gibi alanlarda kendisini geliştirme ve bu sayede iş ve rekabet edebilme gücünü artırarak yeni pazarlara açılma şansı sağlanacak.

Yeni işletmelerin Van İŞGEM’e katılmasıyla birlikte, artan iş ve rekabet gücüyle, oluşturulan yeni iş imkanlarıyla bölgedeki ekonomik ve sosyal refahın da artırılmasına katkı sağlaması  hedefleniyor.

Başvurular 4 Temmuz 2017 tarihi itibari ile alınmaya başlanacak olup ilk değerlendirmelere 17 Temmuz 2017 tarihinde başlanacaktır.

İŞGEM’de yer alabilmenin koşulları ve diğer konular hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapabilmek için www.vanisgem.com.tr adresi ya da Van İŞGEM’i ziyaret edebilirsiniz.
İletişim için;
 
İrtibat : Van İŞGEM
Telefon Numarası : 0 (432) 217 31 91
E-posta adresi : info@vanisgem.com.tr

21.06.2017 Çarşamba

 
Adres: Şerefiye Mah. Cumhuriyet Cad. 943. Sok. No:1 65140 İpekyolu / VAN Tel : (0432) 485 10 15 Fax : (0432) 215 65 54 Kep: doguanadolukalkinmaajansi@hs02.kep.tr
Bu sitede yayınlanan her türlü bilgi ve belge Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından sağlanmıştır. Tüm hakları saklıdır.